Persepolis, 100.000’i aşan kalabalığı ile Asya’nın en büyük kulüplerinden biridir.

Денга, Полушка Купить В Харькове
May 5, 2020
How To help you Utilize A great Gaming house 100 % totally free Re-writes Bonus
May 6, 2020
Show all

Persepolis, 100.000’i aşan kalabalığı ile Asya’nın en büyük kulüplerinden biridir.

Persepolis, 100.000’i aşan kalabalığı ile Asya’nın en büyük kulüplerinden biridir.

2017’de LAFC’de yönetici görevi için röportaj yaptı ve sonunda Bob Bradley’e gitti ve hala benimsediği memleketinde bir kez daha koçluk özlemlerini sürdürüyor. “Deneyimlerimin ve niteliklerimin lige ve lige çok farklı şeyler getirebileceğini hissediyorum. MLS’deki oyuncular, “Sanırım 15 yıl uzaktayım çünkü çoğu insan beni unuttu ya da tanımıyor, ama sanırım beni tanıdıklarında ve nasıl çalıştığımı gördüklerinde, benim tarzımı sevecekler. takımlar oynayacak. Gerçekten her oyuncunun kalbine ulaşabileceğimi ve onları dev yapabileceğimi düşünüyorum. “Ghotbi Tahran, İran’da doğdu ve futbola olan sevgisi erken başladı. Arkadaşlarıyla sokaklarda oynadığını hatırlıyor: goller, arabalar savunuculardı ve evlerde şifreli paslar oynanıyordu. “Ve bazen kızgın komşular, bir kahkahayla not ediyor. 1978’de, ebeveynleri boşandıktan ve babası bir Amerikalı ile yeniden evlendikten sonra Ghotbi, ailesiyle birlikte ABD’ye taşındı. 13 yaşında Glendale’nin LA banliyösüne yerleşen Ghotbi, yeni evine bağlanmak için futbol oynadı.

Kendi kendine başlayan biriydi ve ortaokulundaki müdürü, bir koç bulması şartıyla bir futbol takımı kurmasına izin vermeye ikna etti. Birçok değerli dersin ilki olduğunu kanıtladı. “O an Amerika’da futbol o kadar büyük değildi. Sadece oyuncu değil, destekçi de olmanız gerekiyordu.

Bir koç olmanız ve sevdiğiniz oyunu oynamak için çok görevli olmanız gerektiğini söyledi. Ghotbi lisede bir oyuncu olarak mükemmeldi ve eski ABD uluslararası Paul Caligiuri’yi içeren bir UCLA takımına yürüyecek kadar iyiydi. ABD’yi 1990 Dünya Kupası’na gönderen dramatik golü atan oyuncu. O zamanki koçluk kadrosunda yönetici Sigi Schmid ve nihai ABD milli takım patronu Sampson vardı. Elektrik mühendisliği derecesiyle mezun olduktan sonra, Ghotbi 1988’de Amerikan Küresel Futbol Okulu’nu kurdu.

100 dolardan başlayarak, ilk gün bir oyuncu geldi, ancak kısa süre sonra her yıl 10 takıma ve 1.000 öğrenciye dönüştü. Ghotbi’nin motivasyonu UCLA’da gördüğü bir şeyden kaynaklanıyordu. Editör’den PicksThierry Henry, MLS’nin Montreal Impact yönetimini devraldı ve yönetimde ikinci bir şans elde etmeyi amaçlıyorUSMNT, beklenenlerle ilgileniyor – ancak aynı sorular devam ediyor ESPN FC 100: Liverpool, Man City sıralamamızda hakim Dünyanın en iyi futbolcuları2 İlgili “UCLA oyuncuları bile en üst seviyede oynamak için ihtiyaç duydukları teknik kaliteyi kaçırdılar,” dedi. “Nedeni daha gençken kimse onlarla çalışmıyor.” Okul beğenileri gördü. ABD’li uluslararası eski MLS savunucusu O’Brien olan O’Brien ve LA Galaxy ile iki MLS Kupası kazanan Pete Vagenas kapıdan geçiyor. Ghotbi, oyuncuların topun hakimiyetini kazanması açısından talepkardı. O’Brien’ın Ajax’a taşınmasıyla ilgili Ghotbi bağlantıları. “Afshin yoğun bir antrenördü,” dedi O’Brien. “Size meydan okumakla çok ilgili. O zamanlar ergenliğime geliyordum, bu yüzden çocuklara daha yumuşak bir yaklaşımla ilgili söylenecek bir şeyler var.

Ama bizde oldukça talepkar ve azimliydi ve gerçekten tekrarlayan teknik alıştırmalara odaklandı. Bu benim için gerçekten faydalı oldu ve beni çağırdı. Sağ ayağım kötüydü, özellikle yandan voleybolda.

Bunu yapmak benim için gerçekten zordu ve ‘Bu yeterince iyi değil. Bunu pratik yapmalısınız. ‘”Ghotbi’nin Güney Kaliforniya’daki bağlantıları – özellikle Sampson – İran’ı izlemeye özel bir vurgu yaparak 1998 Dünya Kupası için ABD erkek milli takımında yardımcı antrenör olarak seçilmesine yol açtı. maç ağır siyasi imalarla doluydu ve Ghotbi’nin karışık duygularla hatırladığı bir oyun olan ABD Dünya Kupası tarihinin en aşağılayıcı gecelerinden biri olmaya devam ediyor.

İran, ABD’nin bazı açık şansları dönüştüremediği bir gecede 2-1 galip geldi. Sonuç ABD’yi turnuvadan eledi, ancak Ghotbi için oyunun ötesine geçen derin bir etki yarattı. “Bir yanağında Amerikan bayrakları diğer yanağında İran bayrağı olan veya bir İranlı ve bir Amerikalı olan hayranları görmek için Kadın, evli bir çift, tribünlerde ve bu kadar çok siyasi sorunu olan iki ülke arasında böyle bir dostluk görmek, oyunun gücünü fark etmek beni gerçekten heyecanlandırdı, dedi.bedava tl veren bahis siteleri kültürümüz ne olursa olsun, tüm insanların paylaştığı bazı şeyler vardır. Belirli bir takıma ya da ülkeye girdiğimde oyunun aşkı çok önemli. Birbirinize verdiğiniz saygının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Her kültürün nasıl davrandığını ve nasıl düşündüklerini dinlemeye ve öğrenmeye çalışıyor. “Dünya Kupası’ndan sonra, Ghotbi futbol okuluna geri dönmeyi planladı, ancak denizaşırı bağlantıları sayesinde Güney Kore ve Guus Hiddink, bir özel meydan okuma.

Büyük ölçüde Korece konuşmayan (Ghotbi’nin şu anda konuştuğu beş dilden biri) bir koçluk kadrosunun, talimatlarını tercüme etmenin ötesinde puanlarını aşmak için bir yola ihtiyacı vardı. Bu yüzden Ghotbi’den ABD ile oynadığı bir rolü, yani taktik kavramları pekiştirmek için videoyu kullanma rolünü tekrar etmesi istendi. “O zamanlar, hiç kimse animasyonlar yaratmıyor ve görüntüleri kırmıyor, bir bilgisayara resim getiriyor ve üzerlerini çizmiyordu, dedi Ghotbi. . “Hiddink oldukça zekiydi çünkü” Korece bilmediğim için bu bana yardımcı olabilir “diye düşündü.” Güney Kore yarı finallere doğru tarihi bir yarışa gitti. Yol boyunca Ghotbi’nin eski proteini içeren bir ABD takımıyla karşılaştılar. , O’Brien, ancak Ghotbi’nin video ile çalışması ve Hiddink ile çalışmış olma şeceresi, koçluk mesleği için bir başlangıç ​​noktası olduğunu kanıtladı.

Eski arkadaşı Sampson ile LA Galaxy’de tekrar bir araya geldiğinde, Ghotbi taktik hazırlığı sağlamakla görevlendirildi. “[Ghotbi] yaptığı video sunumları açısından zamanının ötesindeydi, dedi o zamanlar Galaxy savunucusu Todd Dunivant, şimdi USL Şampiyonası tarafı Sacramento Republic’in Genel Müdürü. “Çok titizdi ve üzerinde çalıştığı detay çok üst düzeydeydi. Her zaman fazladan adım attı. Oyun hakkında konuşma şekli, rakipler hakkında konuşma şekli çok heyecanlı. Ve korkusuzdur.

Meydan okumaya korkmuyor. “/ ** / / ** / Bu özellik, Ghotbi’nin İran devleri Persepolis ile ilk yönetici görevini 2007’de üstlenmesiyle ortaya çıktı. Persepolis, kalabalıkla Asya’nın en büyük kulüplerinden biridir. 100.000’i aşıyor Ülke dışından uzun süredir bir yardımcı koçun, hakkında konuşulacak bir soyağacı olmayan, Arjantin veya Manchester United’ı yönetmesinin istendiğini hayal edin.

Bu, Ghotbi’nin içine girdiği türden bir kazan. “Benim için her şey yeniydi ve her şey o kadar aşırıydı ki, her şey mümkündü, dedi. Bu aşırılıklar kişisel hayatına uzanıyordu. Ghotbi doğduğu ülkeyle yeniden bağlantı kuruyor ve yeniden öğreniyordu. Farsça.Her şeyden en üzücü olanı Ghotbi’nin annesi Mahri ile yeniden bir araya gelmesiydi. İran doğumlu olmasına rağmen yabancı bir pasaportu olması Ghotbi’nin hayatının büyük bir bölümünü İran’a seyahat edemeyeceği anlamına geliyordu.

Sonuç olarak, onu 30 yılda bir genç takımlarından biriyle Hollanda’da bir seyahatte buluşurken görmüştü. “Neredeyse hayal edebileceğiniz her duyguyla boğuluyordum,” dedi. Tahran’a indi, duygular zaten artıyordu. Sonra çıkıp onu gördüğümde inanılmazdı. Gerçekten kimsenin ebeveynlerinden ayrılmasını istemiyorum. “Farsça’da bir kelime var,” hashyeeh “, gevşek bir şekilde dış kuvvetleri zayıflatabilecek ve bazı durumlarda bir takımı mahvedebilecek türden tercüme ediyor. Persepolis, hashyeeh dalgası vardı. Ghotbi, bir yolculuğa çıkan oyuncuların botlarını hatırlıyor.

Ekip otobüsleri gecikecek ve sözde özel konuşmalar dakikalar içinde medyaya sızdırılacaktı. Yine de Ghotbi, taraftarlar tarafından benimsendi. Farsça dili zaman zaman zayıftı, ancak hayranları onun gösterdiği çabayı takdir etti. Kazanmak da yardımcı oldu. Persepolis ligi kazanalı altı sezon olmuştu ve Ghotbi taraftarlara serinin sona ereceğine söz verdi.

Persepolis kampanyayı 16 maçlık yenilmez bir seri ile başlattı ve taraftarlar Ghotbi’ye “İmparator Afshin” demeye başladı. Ancak ABD’de yetişmesi ve Persepolis’in hükümetin Beden Eğitimi Teşkilatı (şimdi Spor ve Gençlik Bakanlığı) tarafından yönetilmesi göz önüne alındığında, takma ad onu tedirgin etti. “Kim bir İmparatora sahip olmak ister? , bu konuda yapabileceğin hiçbir şey yok. Sadece topraklanmış, alçakgönüllü kalmaya ve yoluna devam etmeye çalış. “Yine de Hashyeeh asla uzakta olmadı.

O sezonun Şubat ayında Persepolis, oyuncularından birine önceki kampanyadan ödeme yapmadığı için altı puan aldı. Sonra tüm bunların ortasında Ghotbi, İran’ın bir sonraki milli takım koçu olarak işe alındı, ancak son dakikada onun yerine Ali Daei’ye gitti.Sezon sona erdiğinde, Ghotbi unvanı kazanma sözünü tekrarladı ve aldı bir Hollywood sonu. Sepahan’ın oynayacağı bir maçla iki puan farkla birinci olan Persepolis, final maçında lig liderlerini ağırladı. Maç, ikinci yarıda durma süresinin altıncı dakikasında, Sepehr Heidari’nin kafa vuruşunun Persepolis’in şampiyonluğu aldığını görünce 1-1 berabere kaldı. “Bu yukarıdan bir hedefti, bir mucize,” dedi Ghotbi.

Ghotbi, bir sonraki Kasım ayında istifa etti, hashyeeh sonunda çok fazla hale geldi.Afshin Ghotbi, Getty Images aracılığıyla ABD JUNG YEON-JE / AFP ile yaptığı çalışmanın ardından Güney Kore’de asistan olarak işe başladı “Yeterince uzun süredir futbol oynuyorsanız, siz İşlerin normal olmadığına dair altıncı bir his geliştirdi, “İşler olması gerektiği gibi gitmiyordu ve ayrılmamın daha iyi olduğunu hissettim.” Bunu yaptıktan sonra bir mucize gerçekleştirmenin bir dezavantajı var. İran’ın 2010 Dünya Kupası’nı kaçırma tehlikesiyle karşı karşıya kalmasıyla birlikte, İran futbol federasyonu, ikisi yolda olmak üzere son üç eleme maçında toplanan Ghotbi’ye döndü. Yine Ghotbi’nin final maçında ya hep ya hiç hesaplaşması geldi, bu sefer Güney Kore’ye karşı ve bu sefer olmayacaktı.Masoud Shojaei 52. dakikada İran’ı Güney Kore Parkı’nda öne geçirirken Ji-Sung dokuz dakika kala eşitledi.

Dünya Kupası rüyası sona erdi. “Hayatta o zamanlar altın bir dokunuşa sahip olduğumu, her şeyin başarılı olacağını hissettim,” O top direkten içeri sızdığında … Gerçekten talihsiz bir sekans. Bunu deneyimlediğinizde, bu en düşük anlardan biriydi.

Dünya Kupası’na antrenör olarak bir takım götürmek benim hayalimdi. Hâlâ öyle. “Ghotbi o zamandan beri beş farklı menajerlik pozisyonu yaşadı ve bu altın dokunuşu geri kazanmak çok zor oldu. Bu ayın başlarında, Shijiazhuang son 12 maçın dokuzunu, Sincan Tianshan’ı 2-0 yenmek de dahil olmak üzere, kazandığı zamana kadar. son maç günü, terfi kazanmak için.

ABD, Ghotbi için hâlâ pek çok cazibeye sahip ve MLS’de ya boş ya da geçici koçlar tarafından işgal edilmiş beş yönetici işi var. “Temmuz ayında Shijiazhuang işini almadan önce ABD’ye gitmeyi çok isterim,” dedi. Bazen [MLS] ‘yi gördüğümde, görmek istediğim tutkuyu görmüyorum. Görmek istediğim taahhüdü görmüyorum. “Bu yüzden örneğin ABD kadın futbolunu gördüğünüzde bunu gerçekten görüyorsunuz ve bu yüzden bu kadar çok insan bu kadın takımını seviyor.” ABD’ye dönüp dönmemesine bakılmaksızın, Ghotbi aldatıldığını düşünecek biri değil. “Bu oyun benim için çok şey yaptı, dedi.” Şu anda nefes almayı bırakabilirim ve deneyimlerimden dolayı yüzümde kocaman bir gülümsemeyle mezarıma gideceğim. ‘ Sahip olduğum, gördüğüm yerler, yaptığım şeyler. Bu spor yüzünden inanılmaz. “Ghotbi henüz bitmedi. 15 Ocak 2019Ben PearceTottenham muhabiri FacebookTwitterFacebook MessengerPinterestEmailHarry Kane, taramaların onayladığı ayak bileği bağındaki hasarın ardından iki ay boyunca kenara çekilecek ve Tottenham forvet, Şampiyonlar Ligi’nin her iki ayağını da kaçıracak gibi görünüyor. Borussia Dortmund ile 16 hesaplaşma. 25 yaşındaki futbolcu, Pazar günü Manchester United’a 1-0 mağlup olduğu maçın sonunda Phil Jones’un ele geçirmesi sonucu yaralandı ve temkinli bir şekilde topalladı. Kane, tarama için Salı gününe kadar beklemek zorunda kaldı. ayak bileğinde şişlik azaldı, ancak Spurs’un korkuları şimdi doğrulandı. Editör’den Seçti Erkekler futbolunda 21 yaşın altındaki en iyi 30 oyuncu Freddy Adu: ‘Vazgeçmeye hazır değilim’ – İzleyici rehberi: ABD’de ESPN + yayınlayın – Takip edin Transfer Sohbeti CANLI – Fantezi: Kadroları ayarlayın, skorları kontrol edin! Bir kulüp açıklamasında şunlar yazıyordu: “Ön değerlendirmelerin ardından, Harry Kane’in Pazar günkü maçta devam eden sol ayak bileğinde bağlara zarar verdiğini doğrulayabiliriz.” Rehabilitasyon başladığında sağlık personelimiz tarafından izlenecek ve Mart ayı başlarında antrenmana dönmesi bekleniyor. “Kane, Carabao Kupası yarı finalinin ikinci ayağını Chelsea’ye karşı kaçıracak, Spurs önümüzdeki Perşembe Stamford Köprüsü’ne 1- 5 Mart’ta Almanya’da oynanacak olan ikinci maçta Dortmund ile Şampiyonlar Ligi düellosunun her iki ayağını da kaçırması muhtemel görünüyor. Bu arada, Tottenham’ın Mart ayının başlangıcından önce planladığı altı Premier Lig fikstürü var. Şubat’ta Chelsea’ye yapılan bir başka gezi de dahil olmak üzere ilk dörtte yerlerini koruyun.

27, Wembley’de Arsenal’e karşı kuzey Londra derbisi Mart ayının en başında gelir. Son Heung-Min’in şu anda Asya Kupası’nda deplasmanda ve 1 Şubat’ta oynanacak finali ile, sakatlık bir anda geldi. Spurs için kötü bir zaman. Nitekim, menajer Mauricio Pochettino Pazar günü her iki oyuncunun da olmayışının “büyük” bir darbe olacağını itiraf etti. 14 Ekim 2019John DuerdenAsia muhabiri FacebookTwitterFacebook MessengerPinterestEmailT Tuesday’in Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki 2022 Dünya Kupası elemeleri, Pyongyang’ın Kim Il-sung Stadyumu’nda yapılacak.

 Ed Jones / AFP / Getty Images Güney Kore, dünyanın teknik olarak en gelişmiş ülkelerinden biri olabilir, ancak futbol taraftarları, Salı günü 2022 Dünya Kupası elemelerini Pyongyang’da Kuzey Kore’ye karşı faksla takip etme ihtimaliyle karşı karşıyadır. Teknik olarak hala savaş halinde olan yüksek seviyelerde kalıyor ve Kuzey Kore oyuna ev sahipliği yapmayı kabul ederken, eylemi güneyde canlı yayınlamak için müzakereler sonuçsuz kaldı.Pazartesi günü yayınlanan ortak bir açıklamada, Güney Kore’nin üç büyük karasal TV kanalı – – KBS, MBC ve SBS – “Yarın saat 17: 30’da Pyongyang’ın Kim Il-sung Stadyumu’nda yapılacak olan 2022 FIFA Dünya Kupası için Asya elemelerinin canlı yayını dağıldı.” – 2022 Dünya Kupası elemeleri: Güney Kore’den hiçbir gazeteci veya taraftarın 38. paraleli geçmesine izin verilmediği için, karartmanın hükümet ve Kore Futbol Federasyonu (KFA) yetkilileri medyayı ve destekçileri güncel tutmak için bir yöntem bulmak için çabalıyor – bir trik ky misyonu, iki ülke arasındaki neredeyse tamamen iletişim eksikliği göz önüne alındığında. “Güney Kore Birleşme Bakanlığından bir yetkili Pazartesi günü Seul’de bir medya brifinginde, haberleri vermenin en iyi yolunun ne olacağını hala düşünüyoruz.” dedi. Mümkün olduğunca çabuk bilgi sunmak için mevcut araçları gözden geçireceğiz. “Editörün Seçimi Erkek futbolunda 21 yaşın altındaki en iyi 30 oyuncu Freddy Adu: ‘Vazgeçmeye hazır değilim’ – İzleyici kılavuzu: ABD’de ESPN + yayınlayın – Takip edin Transfer Sohbeti CANLI – Fantezi: Kadroları ayarlayın, puanları kontrol edin! Stadyumdaki internet bağlantısı hakkındaki şüpheler, Kuzey Kore’nin Güney Kore’nin en popüler mesajlaşma hizmeti olan Kakao Talk da dahil olmak üzere dünya çapındaki web’in çoğuna erişime izin vermediği gerçeğine ek olarak, Pyongyang’dan Seul’deki devlet dairelerine faks göndererek en olası seçenek olarak belirlendi.