Golfçü, başkanlar arasında seyirciyle olduğu kadar rahat görünüyordu

Hooked To be able to Internet Gambling
April 10, 2020
Rollex11 Computer system Download,rollex11 Smartphone Port computer adventure,rollex11 Download and read Hyperlink,rollex11 Smartphone Casino
April 10, 2020
Show all

Golfçü, başkanlar arasında seyirciyle olduğu kadar rahat görünüyordu

Golfçü, başkanlar arasında seyirciyle olduğu kadar rahat görünüyordu

Palmer, golf tarihinin en önemli isimlerinden biriydi ve sadece yedi Majors turnuvasını ve 62 PGA Tour turnuvasını fethettiği için değil. İyi görünümü, yaramaz gülüşü ve kararlı tavrı, daha önce sadece kulüplerdeki elitlere yönelik bir sporu daha geniş bir kitleye çekmişti.

Golfçü, başkanlar arasında seyirciyle olduğu kadar rahat görünüyordu. Popülaritesine, golfe gelişinin, televizyonun evlerde ortak bir teknoloji haline gelmesiyle aynı zamanda gerçekleşmesi gerçeği yardımcı oldu. Ve golf, oyuna katkısı sayesinde benzeri görülmemiş bir popülerliğe ulaştı.

 Palmer’ın son Masters’ında oynadığı 2004’te Tiger Woods, “Arnold olmasaydı, golf şu anki kadar popüler olmazdı” dedi. “Bunu temelde TV’de öne çıkaranlardan biri. Kendisi ve duygusu, stili, oynayış biçimi olmasaydı golf bu tür bir duyguyu pek yaratmazdı. Ve bu yüzden o. Kral “.

İLK GOLF MILLIONAIRE

Palmer golfünün ötesinde, spor pazarlamasında öncüydü. Daha birçok sporcunun cirolardan milyonlarca dolar kazanmasının yolunu açtı ve son Tur zaferinden yaklaşık kırk yıl sonra, hala en çok kazanan golfçüler arasındaydı.

“Dostluğunuz, tavsiyeniz ve kahkahalarınız için Arnold’a teşekkür ederim,” Woods dün gece tweet attı. “Hayırseverliğiniz ve alçakgönüllülüğünüz efsanenizin bir parçasıdır. Sensiz golf oynamak veya kraldan daha önemli birini düşünmek zor.”

1954’te 25 yaşındayken Amerika Birleşik Devletleri’nin amatör şampiyonu ilan edildi ve 1955’te profesyonelliğe gitti. 1958’de 1960, 1962 ve 1964’te tekrarladığı Masters turnuvasını kazandı. Palm (Latrobe, Pennsylvania, 1929), bir profesyonel olarak her şeyi başararak, 1960’larda “On Yılın Sporcusu” seçildi.

Başkanlık Özgürlük Madalyası ve Kongre Altın Madalyasını aldı ve 50.000 $ ‘lık en yüksek ödülü kazandıktan sonra bir milyon doları aşan ilk golfçü oldu.

• 62 PGA TOUR galibiyeti • 7 büyük galibiyet • Ömür boyu hatıralar # ArniesArmy https://t.co/g3pSEFPwu9

– PGA TOUR (@PGATOUR) 26 Eylül 2016 /**//**/

Yayın Twitter hesabından “Arnold Palmer 87 yaşında öldü. Huzur içinde yatsın Arnie. Sen sonsuza kadar golfte ve hayatta bir efsanesin,” diye duyurdu yayın Twitter hesabından.

26 Eyl 2016 07:42 CEST

USGA kısa bir süre sonra aynı sosyal ağda “Golfün en büyük elçisi Arnold Palmer’ın 87 yaşında ölümünden derinden üzüldük,” diye yazdı.

Palmer’ın kalp ameliyatına hazırlanmak için hastaneye kaldırıldığını, en yakın yardımcılarından biri olan Doc Griffin, ölümünün kesin nedenini bilmediğini söyleyen ‘Washington Post’a açıkladı.

Yerel Pittsburgh Post-Gazette gazetesine göre Palmer, Perşembe günü Pittsburgh Üniversitesi Tıp Merkezi’nin Presbiteryen Hastanesine kalp testleri yaptırmak üzere kabul edildi ve bugün aynı merkezde öldü.

1950’lerde bir spor yıldızı olarak ortaya çıkan karizmatik ve telejenik golfçü, golf tarihinin en iyilerinden biri olarak kabul edilir ve onu televizyon aracılığıyla popülerleştirmesiyle tanınır.

1954’te 25 yaşındayken Amerika’nın amatör şampiyonu ilan edildi ve 1955’te profesyonel oldu, 1958’de 1960, 1962 ve 1964’te tekrarladığı Masters turnuvasını kazandı.

Profesyonel olarak hepsini başaran Palmer (Latrobe, Pennsylvania, 1929) 1960’larda ‘On Yılın Sporcusu’ seçildi.

Başkanlık Özgürlük Madalyası ve Kongre Altın Madalyası da aldı.

50.000 $ ile kazandığı en büyük ödülü aldıktan sonra bir milyon doları aşan ilk golfçü olmanın yanı sıra.

Mireia Belmonte, bazı Oyunlarda altın, gümüş ve bronz madalyalara değer veren ilk İspanyol sporcuydu (Pekin ve Londra Oyunlarında olumlu sonuçların onaylanmasından sonra Leon’dan Lidia Valentín gelecek). Ve en değerli metali boynuna asan ilk Katalan yüzücü. 

20.12.2016

21.12.2016 tarihinde 01:26 CET

Neus Yerro @kafadergisi

Kariyeri yükseliyor ve bu nedenle Salı günü dört yılda En İyi Katalan Sporcusu dalında ikinci ödülünü aldı. “Bu takdiri ikinci kez almak, bana en yakın insanlar tarafından sevildiğini ve desteklendiğini hissettiriyor. Ve bir Katalan olarak beni gururlandırıyor ”dedi Belmonte.

Badalona yüzücüsü, 200 kelebekte heyecan verici bir testten sonra podyumun tepesine tırmandığı anı hatırlıyor ve bir kulaktan kulağa gülümserken gözleri parlıyor. “Kariyerimdeki en yüksek çaba, fedakarlık ve bağlılığın görüntüleri bana geldiğinde kalbim attı. Oyunlarda podyumun tepesine ulaşana kadar yüzmeye başladığımdan beri ”diye açıklıyor.

Başarının formülü Mireia’nın sırrı nedir? Dediğim gibi, çaba. Ama aynı zamanda sebat ve her şeyden önce rekabet etme yeteneği ”, kendisini en büyük rakibi olarak gören bir kadını yansıtıyor. Yüzme, markaların ve sporcuların sürekli bir gelişimidir. Bununla birlikte, sporunuzda mükemmelliğe ulaşmayı arzuluyorsanız, yenilmesi gereken rakip her zaman kendinizsiniz “diyor.

“Beni her geçen gün motive eden” bir kişi olarak mükemmelliğe ulaşmak, en iyi olmak, işte bu büyük hedeftir. Şimdi, gözünü Temmuz 2017’de Budapeşte’de yapılacak Yüzme Dünya Kupalarına dikti.

Belmonte bunu kırmızıyla işaretlemiştir. Ama aynı zamanda daha da uzak bir şeyin hayalini kuruyor: 30 yılla kariyerinin dördüncüsü olacak 2020 Tokyo Olimpiyatları. Ve Mireia, evinden binlerce kilometre uzakta rekabet etmeye ve daha fazla başarı için savaşmaya “kararlı”.

Belmonte ve Craviotto, 2016’nın en iyi Katalan sporcuları

Festa de l’Esport Catalá, 2016’nın krallarını taçlandırıyor

Evde de teşvik edilmeye devam edecek. Çünkü En İyi Kadın İlerlemesi ödülüne layık görüldüğü 2006 yılından bu yana başarıyı durdurmadı.

İspanya, bu Pazar Perth’de (Avustralya) başlayan Hopman Kupası’ndaki ilk maçında galibiyetle açıldı. Feliciano López ve Lara Arruabarrena, ev sahibi ve şampiyonu Nick Kyrgios ve Daria Gavrilova’yı 4-0 ve 4-2 yenerek çiftlerde galibiyet ilan ettiler.

01/01/2017

17: 39’da CET

Neus Yerro @kafadergisi

Hayır, hata yok. Hopman Kupası çiftlerinde gelecekteki olası yenilikler test ediliyor:

Dört oyuna ulaşan ve altı değil ilk tandem seti kazanır. Üç maçta berabere kalırsa, geleneksel olduğu gibi 7. puana kadar değil 5. puana kadar oynanacak bir “beraberlik molası” vardır Hizmette ağa izin verilir. Yani, top fileye temas edip kutuya düşerse servis tekrarlanmayacaktır. Bunu takip edecek oyun içi avantajlar kaldırıldı. ‘İkiliye’ ulaştıktan sonra, bir sonraki puanı kazanan kişi ‘oyunu’ puanlar. Özellikle geriye kalan kişi, rakibin servis atması gereken canlı bahıs siteleri tarafı seçebilir.

Hopman Kupası’nın B Grubunun bu ilk gününde olanlara dönecek olursak, Feliciano, Nick Kyrgios’un Şangay’daki Masters 1000’de yanlış yönlendirilmiş davranışlarından daha fazlası için cezasını çektikten sonra ilk maçında boyun eğmişti. Avustralyalı, sakin bir maçta 6-3 ve 6-4 kazandı.

Lara Arruabarrena, Daria Gavrilova 7-5 ve 6-1’i hesaba katarak seriyi eşitledi. Toulouse’lu tenisçinin oyunundaki düzenlilik, Rus asıllı Avustralyalıların iniş çıkışları ile tezat oluşturuyordu, büyük yeteneklere sahip olan ancak kafası ona oyun oynayabilen bir tenis oyuncusu … özellikle işler böyle gitmediğinde diliyor.

Arruabarrena hiçbir zaman soğukkanlılığını kaybetmedi ve Gavrilova’nın düelloda azdan çoka giden patlamalarından mükemmelliğe ulaştı.

Çiftlerde Feliciano ve Lara’nın üstün olması, finalistin çıkacağı bu grup aşamasında ilk zaferlerini kazanmalarına olanak tanıdı. 

B Grubu, Çek Cumhuriyeti karşısında yankılanan galibiyetin (3-0) ardından Amerika Birleşik Devletleri tarafından yönetiliyor.

Yarın, Pazartesi, Perth, Belinda Bencic ile takım olan Roger Federer’in yamaçlarına dönüşünü yaşayacak. İsviçre, İngiltere (Dan Evans ve Heather Watson) ile karşı karşıya gelirken, günün diğer beraberliğine Fransa (Richard Gasquet ve Kristina Mladenovic) ve Almanya (Alexander Zverev ve Andrea Petkovic) karar verir.

B GRUBU SONUÇLARI

Amerika Birleşik Devletleri, 3 – Çek Cumhuriyeti, 0

CoCo Vandeweghe, Lucie Hradecka’yı 6-4 6-2 mağlup etti

Jack Sock, Adam Pavlasek’e 7-5, 3-6 ve 6-3 sayılarla

Vandeweghe / Sock’tan Hradecka / Pavlasek’e 2-4, 4-2 ve 4-1

Avustralya, 1 – İspanya, 2

Nick Kyrgios, Feliciano Lopez’i 6-3 ve 6-4 yendi

Lara Arruabarrena’dan Daria Gavrilova’ya 7-5 ve 6-1 farkla

ATP, Kyrgios’tan bıkmış: ya psikoloğa gidiyor ya da 2017’ye kadar oynamayacak

Federer, Hopman Kupası’nda yeniden yer alacak

4-0 ve 4-2 ile Arruabarrena / López’den Gavrilova / Kyrgios’a

Arjantin Zagreb’de tarih yazdı. Sadece Gümüş Salata Kasesini ilk kez kaldırdığı için değil, aynı zamanda evden uzakta dört kez kazanarak bunu yaptığı için. Gdansk (Polonya), Pesaro (İtalya), Glasgow (İskoçya) ve Zagreb, Arjantin takımının 2016’daki duraklarıydı. 

28 Kas 2016, 17:05 CET

Neus Yerro @kafadergisi

Dünya Grubu 1981’de kurulduğundan beri, yalnızca ikinci kez gerçekleşti. 2011’de, Davis Kupası’nı kazanan, her zaman başka birinin evinde oynayan Fransa’ydı.

Arjantin, finalde en çok kaybedilen ülke olmaya devam edecek (4). Ancak Davis Kupası olmadan en iyi takım (tarih ve olağanüstü oyuncuları göz önüne alındığında) olduğu için duymayı bırakacak. Bu arkamızda kaldı.

Arjantin tenisinin olağanüstü nesilleri oldu. Ama bundan nasıl yararlanacağını bilmiyordu. Neden? Oyuncuların kişisel farklılıklarından dolayı, kaptanla anlayış eksikliğinden, federasyonla olan farklılıklardan (Arjantin Tenis Birliği, AAT) dolayı …