F1’de kazanma arzusu, yurt dışında bulabileceğiniz diğer tüm zorluklardan daha büyüktür.

Promising New Pharmaceutical Reviews Occasion To make sure you Complete Development From Sepsis
March 24, 2020
Getting Your Ideal Asian Woman
March 25, 2020
Show all

F1’de kazanma arzusu, yurt dışında bulabileceğiniz diğer tüm zorluklardan daha büyüktür.

F1’de kazanma arzusu, yurt dışında bulabileceğiniz diğer tüm zorluklardan daha büyüktür.

Duyuru onu, bu Perşembe günü Sakhir pistinde gerçekleşen Bahreyn GP öncesinde basın toplantısının yıldızı yaptı. 04/14/2017

İşlem 11: 11’de CEST

Spor

Konular

Fernando Alonso Lewis hamilton F1 GP Bahreyn

Dün Amerika’daki meydan okuması hakkında uzun uzun konuşan Alonso, mevcut McLaren-Honda arabası rekabetçi olsaydı, Indianapolis’teki arayı kaldıramayacağını açıkça belirtti. “Bu yıl araba rekabetçi olsaydı ve Vettel ve Hamilton ile birlikte 43 puan aldıysak, 25 puan kazanmayı ve bir yarışı kaçırmayı göze alamazsınız. Kaçırma. Durum tamamen farklı olacaktır. “Dedi.

Asturian, 500 Mil’in F1’e olan hayranlığını yitirdiği anlamına gelmediğini vurguladı: “Kazanmak için F1’deyim ve bunu 2018’de yapmak goldbets.top istiyorum. Sanırım bu yıl her zamankinden daha sıkı hazırlandım. Mevzuat değişikliği için fırsat ve yüksek beklentilerimiz vardı. Arabada kendimi harika hissediyorum ve ondan en iyi şekilde yararlanabiliyorum, lastikleri kurtarmak zorunda kaldığınız için geçmiş yıllarda yapamadığınız bir şey. Avustralya ve Çin’den gerçekten keyif aldım. Şu anda sahip olduğumuz performans beklenmedik bir şey ve en iyimser simülasyon bize 14 ya da 15 yaşında olduğumuzu söyledi. İyiyim, sürüş açısından kariyerimin en iyisiyim ve gelecek yıl hedefimiz savaşmak olmalı Dünya Kupası başlığı için bir daha asla beşinci veya altıncı olma ”.

Monako GP’yi kaçırmaya gelince, Fernando fark etti "F1 takvimindeki en büyük yarış ve tüm hafta sonu inanılmaz bir olay. Geçen yıl en iyi sonuç beşinciydi ve bu yıl biraz daha az rekabetçi olduğumuzu düşünürsek ilk 5 veya 7’de tekrar etmeyi düşünebiliriz. Monako’da zaten iki kez kazandım ve bu pozisyonu bitirmek hayatımı değiştirmeyecek. Indianapolis 500’ü kazanma şansının en düşük olmasıyla Monako’da beşinci, altıncı veya yedinci olmayı karşılaştırmak imkansız. Diğer olasılık daha güzel ”diye savundu.

Alonso, F1 sözleşmelerine Indianapolis veya Le Mans gibi zorlukları birleştirmesine olanak tanıyan gelecekteki hükümleri dahil etme olasılığı üzerine, ses çıkarıyor. "F1’de kazanma arzusu, yurt dışında karşılaşabileceğiniz diğer zorluklardan daha büyük. Şu anda F1 ya da hiçbir şey. Ancak takımla birlikte yeni bir şey yapma konusunda ilginç bir karara varırsak, bunu yapacağız. Sözleşmeye asla bir madde koymam ”dedi Asturian, aynı zamanda Zak Brown başkanlığındaki mevcut McLaren liderliği yerine Ron Dennis olsaydı, "Muhtemelen Indianapolis’e gitmeme izin verilmezdi.".

Alonso, geleceği ile ilgili olarak, “Yazdan sonra 2018 için düşüneceğimi ve karar vereceğimi söylemiştim. Hiçbir şey değişmedi. Bu kararların (Indianapolis’te yarışmak için) McLare sözleşmesi veya olası bir yenileme ile ilgisi yoktur.". 

Alonso, Indianapolis’te kazanmak için savaşabilecek durumda görünüyor ve " Konfor bölgemde bu arabaları sürmüyorum veya o arabaları düşünmüyorum, ama korkmuyorum. Denemekten endişelenmiyorum ve iyi bir sonuç alamamaktan korkmuyorum, ama aynı zamanda önümüzdeki hafta sonları çok önemli olduğunu da biliyorum. Ama üçlü tacı – Indianapolis, Monaco ve Le Mans – kazanmak istiyorsam, bu yıl adımı atmak zorunda kaldım ”dedi.

BAHREYN’E DÖNÜŞ

İki kez dünya şampiyonu olan bu hafta sonu Bahreyn’de, özellikle geçen yılki yarışı kaçırdığından beri en başarılı yarışçı olduğu (2005, 2006 ve 2010) pistte rekabet etme arzusunu gösterdi. "Üç zaferimle ilgili güzel anılarım var ve burada yarışmak her zaman eğlenceli bir deneyim. Bu her zaman oldukça uzun bir yarış, bu nedenle ilk önceliğimiz, performans hakkında düşünmeye başlamadan önce sıcak ve zorlu çöl koşullarında güvenilir olmamızı sağlamaktır.", işaret etti.

Alonso, oynanan iki büyük ödülden çekilmek zorunda kalmasına rağmen olumlu olmaya çalışıyor. "Arabayı Şangay’da emekli etmeden önce, çok umut verici bir konumda koşuyordum ve hızımız beklenenden çok daha güçlüydü, bu yüzden Bahreyn’de daha iyi sürprizler yaşayabilirsek çok sevineceğim. "Garajdan her çıktığımda paketimizin mutlak maksimumunu almaya çalışıyorum ve Bahreyn’de aynı niyetle çıkacağım".

Hamilton: "Bir F1 yarışını boşuna kaçırmam"

Alonso, Monaco GP yerine Indianapolis 500 ile yarışacak

Asturian, çöldeki yarışın özelliklerini de detaylandırdı. "Uzun düzlükler işi kolaylaştırmıyor ve mühendislerimizin yapacak çok işi olacak. Fren aşınması ve yakıt tüketimi yüksektir ve normal saatlere göre gecenin ilerleyen saatlerinde yarıştığımız için pist sıcaklıkları hafta sonu boyunca çok değiştiği için kurulum karmaşıktır.".

Fernando Alonso’nun 28 Mayıs’ta denk gelecek olan Monaco GP’si yerine Indianapolis 500 ile yarışması, Bahreyn padokunda her türlü yoruma yol açtı. Birkaç pilot haber hakkında yorum yaptı ve çoğu İspanyolları, Prensliğinki gibi bir yarıştan vazgeçmenin kendileri için zor olacağını düşünmelerine rağmen cesaretinden dolayı tebrik etti.

14 Nisan 2017, 10:55 CEST

Spor

Konular

Fernando Alonso Lewis hamilton

"Umarım Monako’da Fernando yerine Jenson (Button) geri döner, sporun ona tekrar sahip olması harika olur.", Lewis Hamilton’ı basın toplantısında değerlendirmeye başladı. Üç kez İngiliz şampiyonu, Asturian pilotunun kararına saygı duyduğunu belirtti. "Monako GP’yi boşuna kaçırmam".

Indianapolis’in temsil ettiği spor mücadelesi ile ilgili olarak Hamilton, "Fernando’nun kısa sürede öğreneceği çok şey var, ancak o dünyanın en iyi sürücülerinden biri ve Indianapolis’teki padokta en tecrübeli olmasa da en iyi sürücü olacak, bu yüzden görmek ilginç olacak kendini nasıl idare ettiğini. Bir sürücünün birden fazla kategoride yarışabilmesi harika. Sürücülerin çeşitli disiplinlerde yarıştığı bir dönem vardı ve oldukça iyiydi. Örneğin, bir MotoGP’ye binmek veya bir NASCAR veya Daytona 500 yarışında yarışmak istiyorum".

VANDOORNE GÜVEN YALNIZCA

Alonso’nun takım arkadaşı Stoffel Vandoorne, onu kazanan olarak görüyor: "Indy500 çok stratejik bir yarış. Geçen yıl Alex Rossi kazandı ve çok akıllıca gaz tasarrufu yapıyordu. Fernando çok akıllı bir adam ve ne yaptığını biliyor. Ödül ve bir şişe sütle döneceğini umuyoruz ”dedi Belçikalı, 500 Mil kazananların onları sütle kutlaması geleneğine atıfta bulunarak.

Meksikalı Sergio ‘Checo’ Pérez kendi adına şunu belirtti: "Bu yıl sahip olduğumuz arabalarla Monako’daki gibi ve daha az yarışı asla kaçırmam ama Fernando’nun kararını anlıyorum ve ovallerde deneyimi olmamasına rağmen uyum sağlayan bir sürücü olduğu için çok iyi yapacağını düşünüyorum. çabuk ve yarışları çok iyi okumayı bilir".

Carlos Sainz şu yorumu yaptı: "Fernando’nun Indianapolis’te yarışmasında sorun yok. Formula 1’i çok güzel bir şekilde temsil edecek".

Alonso, Monaco GP yerine Indianapolis 500 ile yarışacak

Alonso: "Indianapolis’e arabaların geçişini izlemek için değil, kazanmak için gideceğim"

Ayrıca Rus Daniil Kvyat konuyla ilgili görüşünü paylaştı: "Ben de Monako’yu özlemem ama Fernando için çok ilginç olacağını düşünüyorum. Sadece zaferler için savaşmakla ilgilenen bir sürücü ve şu anda Formula 1’de bu fırsatı yok. Şahsen ovalleri sevmiyorum, rallileri tercih ediyorum".

İspanyol Formula 1 pilotu Carlos Sainz (Toro Rosso) yedinci olduğu Monako Grand Prix’sinin son serbest antrenmanından sonra, "her şey mükemmelse" sıralama turlarında üç büyük takımın (Ferrari, Mercedes ve Red Bull) arkasında olmayı umuyor.

27 Mayıs 2017, 13:33 CEST

EFE

Konular

Carlos Sainz Jr.

"Sıralamaya yaklaşıyoruz ve hedefimiz olan ‘ilk 8’de kalıyoruz. Burada dördüncü takım olmak hiç de fena olmazdı, aradığımız şey buydu ve öyle görünüyor ki, sıralama turlarında her şey mükemmel giderse üç büyük takımın arkasında olabilir ve bir şansımız olabilir."’Movistar F1’ mikrofonlarına dedi.

Madrid sürücüsü, "tutarlılık" arabasının, bugünkü seansta olmadığını kabul etmesine rağmen "Çok rahat" Perşembe günkü antrenmanında olduğu gibi, dönüş sorunları olduğu ve virajlara girmesi zor olduğu için.

"Monako’da ilk şey olan güven, güvenli gidin ve tekerlekler en iyi pencerede olduğunda en iyi turu yapın. Bunu yapabilirsen, sınıflandırma iyi olmalı", Madrid pilotunu kapattı.

Yarın Çarşamba, Fernando Alonso’nun oval ve Indy otomobille ilk temasını gerçekleştireceği büyük gün olacak. Ancak ortada İspanyol Formula 1 GP ile Indianapolis 500 için hazırlanırken daha fazla gün benzin ve lastik parçaları gelecek.

05/03/2017

05/04/2017 tarihinde 13:35 CEST

Sergi Mejias @kafadergisi

Fernando, Indianapolis Motor Speedway’de oval pistte tutulan yüksek hızlara alışmak amacıyla Andretti Autosport ekibinden Dallara Honda’ya binecek. Asturyalı, simülatörü test etme fırsatı bulduğu Indycar’a ilk ziyaretinde onu çoktan ele geçirdi. "Gerçek araba çok farklı olacak çünkü simülatörde 370 kilometre / saat gitmek ve virajlarda yukarı kalkmamak çok kolay çünkü hiçbir şey olmayacak. Bence gerçek araba biraz daha zor olacak ama en azından o köşelere giden çabayı görebildim.", Fernando ilerledi.